Небагато компаній у світі можуть похвалитися тим, що їхня продукція заслужила нагороду з рук самої англійської королеви. Одна з них – британська Bowers & Wilkins, світовий лідер у виробництві Hi-End та Hi-Fi акустики, яка була заснована в 1966 році.

Небагато компаній у світі можуть похвалитися тим, що їхня продукція заслужила нагороду з рук самої англійської королеви. Одна з них – британська Bowers & Wilkins, світовий лідер у виробництві Hi-End та Hi-Fi акустики, яка була заснована в 1966 році.

Найпочесніша британська нагорода – The Queen’s Award for Enterprise у категорії Інновації (2012) – це авторитетне підтвердження новаторського характеру технологій B&W, у тому числі розроблених для знаменитих колонок «Наутілус» (Nautilus™). Ці акустичні системи зовсім незвичайного вигляду зробили революцію не тільки сфері відтворення звуку, але й уявлення про те, як можуть виглядати колонки, наскільки вони можуть бути не схожі на стандартні дерев’яні ящики прямокутної форми.

Засновник компанії – Джон Бауерс, у роки Другої світової війни відповідав за підтримку секретного радіозв’язку з силами Опору в окупованій гітлерівцями Європі. В армії він отримав непогану підготовку в галузі електроніки і радіо і після війни разом зі своїм товаришем по службі Роєм Вілкінсом відкрив у місті Ворсінг (Worthing) магазин з торгівлі Hi-Fi обладнанням, а в 1966 році на світ офіційно з’явилася компанія B&W Electronics.
Компанії супроводжував успіх, і в 1973 році B&W отримала свою першу королівську нагороду Queen’s Award за успішний експорт британської продукції. У тому ж році монітори B&W були обрані радіомовною корпорацією BBC для своїх студій.

Грунтуючись на результатах вимірювань і моделювання, B&W створила в 1977 DM7 – перший монітор з твітером, що окремо стоїть на верхівці корпусу, що дозволило істотно знизити дифракцію на краях корпусу і рівень спотворень. Джон Бауерс постійно підтримував контакт з інженерами зі студій звукозапису та високо цінував «зворотний зв’язок» від них із побажаннями щодо покращення АС. В результаті такої кооперації в 1979 році було створено монітор B&W 801, який став справжньою класикою для найвідоміших у світі студій звукозапису. Спочатку фірма EMI протестувала та схвалила його використання на знаменитій Abbey Road, потім Decca встановила 801-е у всіх своїх звукозаписних студіях, за нею пішла Deutsche Grammophon.

Успіх у середовищі професіоналів став трампліном для стрімкого виходу B&W у вузьке коло світових лідерів у галузі виробництва акустичних систем. Доходи компанії зростали, але Джон Бауерс незмінно спрямовував їх на розширення виробництва, а також досліджень та розробок, і в 1982 році він побудував для своєї наукової команди окремий Дослідницький Центр, розмістивши його в Стейнінгу. Авторитет цієї установи (Steyning Research Establishment) був настільки високий, що він отримав другу назву – «Університет Звуку».

У 1987 році Джон Бауерс залишив цей світ, але створена ним філософія звуку так глибоко вкоренилася в компанії, що і надалі головні цілі B&W, як і раніше, залишалися незмінними. З моменту заснування компанія ніколи не прагнула стати найбільшою, насамперед вона ставила іншу мету – стати найкращою. Вищою метою Джона був невпинний пошук найдосконалішого відтворення звуку, і те саме завдання стоїть перед інженерами і сьогодні.
Найбільш значним досягненням кінця 20-го століття вважатимуться народження легендарних «Наутілусів» 1993 року. Створенню цих легендарних 4-смугових «равликів» передували 5-річна програма завзятих досліджень щодо створення нових динаміків, матеріалів та конструкцій корпусів. Сьогодні такі технології, як, наприклад, навантажувальні труби Nautilus (Tapering Tubes) дозволяють кардинально скоротити рівень спотворень. Незвичайні за формою і видатні за звуком «Наутилуси» випускаються досі і, за одностайною думкою багатьох аудіо експертів, звукорежисерів, критиків і журналістів стали, ймовірно: «… найкращими акустичними системами, які можна купити за гроші» (“the best loudspeaker money can buy”).

Численні технології, розроблені в «Університеті Звуку» B&W, взяті на озброєння в різних за рівнем складності виконанні та вартості серіях колонок компанії. Їх звучання відрізняється такою приголомшливою динамікою і природністю, що підкуповує, що акустика престижної 800-ї «алмазної» Серії по праву займає місце сьогодні у знаменитій Лондонській студії звукозапису Abbey Road, в якій було записано музику «Бітлз», «Пінк Флойд» та багатьох інших світових. зірок. За участю колонок B&W 801 були також створені звукові доріжки для таких касових фільмів, як «Зоряні війни» та «Володар кілець».
Появі світ нової Серії 800D B&W передували тривалі дослідження матеріалів для твітерів і басових динаміків. Інженерам з B&W та підприємств напівпровідникової промисловості вдалося зробити майже невагомий та ідеально жорсткий алмазний купол для випромінювання високих частот. Колонки Серії 800 з алмазними твітерами пройшли тестування у всіх найавторитетніших аудіо журналах і на загальну думку експертів забезпечують найточніше відтворення високих частот.

Сьогодні B&W – лідируючий бренд у галузі домашніх акустичних систем вищого класу у всьому світі. У секторі High End вона без жодних сумнівів – номер 1, причому на голову вище за будь-кого, хто претендує на друге місце. Колонки B&W з успіхом витримали найважчий і важливий тест, якому піддає всіх ринок – перевірку часом.

На сьогодні лінійка продуктів B&W є однією з найповніших і універсальних — у її складі понад 200 моделей. Серед них: унікальна акустична система Nautilus, флагманська серія 800D3 з алмазними твітерами, новими дифузорами Continuum для СЧ-динаміків та Aerofoil для НЧ-драйверів, нові сабвуфери з цифровою обробкою сигналів серії DBxD, серія преміум-класу Fi Серії 600 S2, комплекти компактних колонок М-1 для міні-домашніх театрів, саундбар для телевізорів Panorama 2, а також вбудована акустика, до якої входять п’ять серій: топова CT800 і CI800D (з алмазними твітерами), CI700, CI600 , CI300. Окремий напрямок представляють бездротові музичні системи: Zeppelin Wireless, портативна T7, а також мобільні Hi-Fi навушники: P3, P5 Wireless, P7 Wireless, P8 з активним шумопоглинанням, P9 та мініатюрні вставні C5. Для вуличної установки є всі погодні AM-1, а для яхт та інших морських суден – Marine 6 та Marine 8.

Крім того, унікальні автомобільні аудіосистеми вищого класу встановлюються у розкішні моделі Mazerati, Volvo, BMW та MacLaren.